Przejdź do treści

Poszukujemy kandydatów na Rodziny Zastępcze

 

Poszukiwani są Kandydaci na Rodziny Zastępcze 
 
 rodzina
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu poszukuje osób, które podjęłyby się opieki nad potrzebującymi dziećmi.
Obecnie w powiecie wałbrzyskim funkcjonują 124 rodziny zastępcze. Jest to ciągle zbyt niska liczba w stosunku do ilości dzieci oczekujących na opiekę.
Rolą rodziny zastępczej jest stworzenie dzieciom warunków właściwych do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego m.in. poprzez zapewnienie dzieciom właściwej edukacji, rozwoju zainteresowań, zapewnienie odpowiednich warunków bytowych, czasu wolnego i warunków do wypoczynku.
Rodzina zastępcza jest formą czasowej opieki do momentu, aż rodzice biologiczni nie rozwiążą sytuacji kryzysowej w jakiej się znaleźli i jaka stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa ich dzieci.
Na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej przyznawana jest comiesięczna pomoc pieniężna na jego częściowe utrzymanie. Ponadto każda rodzina może skorzystać w naszym Centrum z pomocy: psychologa, radcy prawnego i pracownika socjalnego.
Kandydaci na rodziny zastępcze uczestniczą w bezpłatnym szkoleniu. 
 
KONTAKT:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
58-300 Wałbrzych, al. Wyzwolenia 20-24
Tel. (74) 6666 300 lub (74) 6666305
 e – mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.