Przejdź do treści

Aktualności

dzień 02 listopada 2017

  Zgodnie z Zarządzeniem Nr 20/2017 p.o. Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu z dnia 26-10-2017r. dzień 2 listopada 2017 roku będzie dniem wolnym od pracy.

Wolne miejsca

 

Informacja o wolnych miejscach w placówkach opiekuńczo wychowawczych funkcjonujących na terenie Powiatu Wałbrzyskiego

 

 

catharina

Godziny pracy PCPR

  W związku z ostrzeżeniem meteorologicznym nr  70 z dnia 29 lipca 2017 roku wydanym  przez  Instytut  Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu w dniach 01.08-03.08 czynne będzie od godz. 7.30 do godz. 14.00

Poszukujemy kandydatów na Rodziny Zastępcze

Poszukiwani są Kandydaci na Rodziny Zastępcze 
 
 rodzina
 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu poszukuje osób, które podjęłyby się opieki nad potrzebującymi dziećmi.
Obecnie w powiecie wałbrzyskim funkcjonują 124 rodziny zastępcze. Jest to ciągle zbyt niska liczba w stosunku do ilości dzieci oczekujących na opiekę.
Rolą rodziny zastępczej jest stworzenie dzieciom warunków właściwych do prawidłowego rozwoju zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego m.in. poprzez zapewnienie dzieciom właściwej edukacji, rozwoju zainteresowań, zapewnienie odpowiednich warunków bytowych, czasu wolnego i warunków do wypoczynku.
Rodzina zastępcza jest formą czasowej opieki do momentu, aż rodzice biologiczni nie rozwiążą sytuacji kryzysowej w jakiej się znaleźli i jaka stworzyła zagrożenie dla bezpieczeństwa ich dzieci.
Na każde dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej przyznawana jest comiesięczna pomoc pieniężna na jego częściowe utrzymanie. Ponadto każda rodzina może skorzystać w naszym Centrum z pomocy: psychologa, radcy prawnego i pracownika socjalnego.
Kandydaci na rodziny zastępcze uczestniczą w bezpłatnym szkoleniu. 
 
KONTAKT:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
58-300 Wałbrzych, al. Wyzwolenia 20-24
Tel. (74) 6666 300 lub (74) 6666305
 e – mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Dni Rodzicielstwa Zastępczego

  W dniach 29.05 - 02.06.2017r Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  dzięki dofinansowaniu przez Fundację Ernst & Young zorganizowało Dni Rodzicielstwa Zastępczego w  Powiecie Wałbrzyskim. Cykl działań na rzecz rodzin zastępczych i promocji idei rodzicielstwa zastępczego obejmował  konferencję wraz z panelem dyskusyjnym „De-instytucjonalizacja- rodzina zamiast instytucji”, którą otworzył Starosta Wałbrzyski  Pan Jacek  Cichura. Prelekcje poprowadzili szanowni goście specjalni wydarzenia: Pani Krystyna Frączkiewicz - Sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu, Pani Anna Podyma - psycholog, socjoterapeuta Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu oraz Pani Maja Stępień – psycholog, specjalista diagnozy i pomocy psychologicznej w leczeniu zaburzeń dziecięcych.   Cykl wydarzeń zakończył piknik rodzinny pod hasłem „Żyj zdrowo i sportowo”, który odbył się   w dniu 02.06.2017r. w  „Karczmie Góralskiej „ na terenie Dziećmorowic. Na uczestników czekało wiele atrakcji  sportowo –rekreacyjnych między innymi zajęcia ze strażą pożarną, dmuchany zamek, malowanie twarzyczek oraz warsztaty kulinarne pod profesjonalnym okiem Pani Mai Jońskiej – uczestniczki V edycji kulinarnego programu Hell’s Kitchen.